Významný občan Zdeněk Březina

Obrázek -

Předávání ocenění Významný občan města Týnce nad Sázavou proběhlo 25. září v obřadní místnosti městského úřadu. Zároveň s předáním ocenění novému Významnému občanu, kterým se stal Zdeněk Březina, se uskutečnilo i poděkování dárcům krve, kteří pro nás dělají ničím nedocenitelnou službu – darují bez nároku na odměnu tekutinu ze všech nejcennější, svou krev.

V úvodu slavnostního večera starosta Martin Kadrnožka přivítal přítomné: „Milé dámy a pánové, vážení hosté, vítám Vás a jsem velmi rád, že jsme se po roce opět mohli setkat při tak milé příležitosti. Dnes bychom rádi vyjádřili uznání, úctu a poděkování těm z nás, kteří za svůj celoživotní přínos pro své město, okolí, sousedy, spoluobčany, byli navrženi na udělení titulu Významný občan města Týnec nad Sázavou.“ Zároveň zaznělo také poděkování dárcům krve za darování tekutiny, která je nejdražší na světě, a přesto se penězi zaplatit nedá. „Darování krve je pro zdravého člověka tím nejmenším, ale zato tím nejvzácnějším darem, který může druhému člověku dát. Darování nestojí dárce žádné peníze, ale na oplátku nejde tento dar také ničím rovnocenným zaplatit,“ dodal Martin Kadrnožka. Ocenění - červenou růži, červené víno a pamětní list si z jeho rukou převzali za dvacet odběrů držitelé stříbrné Jánského plakety Petr Belovický a Vít Jahoda, za 40 odběrů držitelé zlaté Jánského plakety Miloš Albl, Jindřich Chroust, Věra Makovcová, Kateřina Polomská, Lucie Šifrová, Jitka Vnoučková a Martina Žilková. Slavnostní fanfára pak doprovodila k převzetí ocenění i držitele Zlatého kříže 3. třídy, pana Vladimíra Kříže, a to za neuvěřitelných 108 odběrů. Gratulujeme a děkujeme.

Poděkování dárcům krve navodilo ještě slavnostnější atmosféru pro předání ocenění novému Významnému občanu. Slavnost, která se v Týnci nad Sázavou koná už od roku 2002, letos měla jediného vítěze. Stal se jím Zdeněk Březina. Dlouholetý bývalý starosta našeho města stál v čele radnice 16 let. A jde o roky naplněné prací, která je vidět doslova na každém kroku. Pro seniory byly postaveny dva domy s pečovatelskou službou, nového bydlení na Brodcích se dočkaly i mladé rodiny s dětmi. Dokončila se rekonstrukce hradního areálu, muzeum týnecké kameniny, malá výstavní síň, a přestavby se dočkala i knihovna. Postavena byla nová budova pošty. Město bylo plynofikováno, řada komunikací dostala nový povrch, vznikla zcela nová ulice, takzvaná Pěší. Světlo světa také spatřilo první vydání knihy Týnec nad Sázavou, k historickým kořenům města, jejíž výtisky se rozebraly během pár dnů. To je jen malý výčet toho, co se za starostování pana Zdeňka Březiny podařilo. Kromě toho je nový Významný občan také dobrý hudebník, snaží se o to, aby stará dobrá dechovka nadobro nezmizela ze světa, a daří se mu svou lásku k hudbě přenést i na mladou generaci. Vždyť v jeho souboru se naučilo krásně hrát mnoho kluků a holek, kteří dnes, už jako dospělí, předávají své zkušenosti dětem, třeba jako učitelé hudební výchovy na základních školách.

Ladislav Žížala, který Zdeňka Březinu na titul Významný občan nominoval, řekl: „Pan Březina byl občany oblíben, a proto také volen. Ve svém jednání byl vždy rozvážný, s občany jednal slušně a svou práci bral jako službu městu a jeho osadám. Za jeho obrovskou práci pro město mu musíme poděkovat a popřát mu klidný život v Týnci, který si zvolil jako místo svého budoucího života i přesto, že je rodilým Pražákem.“ Děkujeme.


kontakt

Městský úřad Týnec n. S.
K Náklí 404
257 41 Týnec n. Sázavou
Telefon: 317 701 431
E-mail: radnice@mestotynec.cz
Datová schránka: vrpbfxs

Úřední hodiny
pondělí, středa
8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00

Týnec na Facebooku
Hrad a muzeum Týnec nad Sázavou
Infocentrum
Obce blíž lidem - terénní sociální práce
Mikroregion Týnecko
Vodovody a kanalizace Týnec
Fotbalový klub Týnec
fotbal Pecerady
CZECH POINT - místo pro získání ověřených výpisů
Středočeský kraj
Portál veřejné správy
Elektronický portál územních samospráv
Regionální informační servis
PID - on-line zastávková tabla
Hospic Dobrého Pastýře Čerčany
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
Policie ČR Benešov - informace, zpravodajství

nahoru