Počítače i mlhoviště by měly přibýt do škol

Obrázek -

Začátkem září proběhlo na městském úřadě jednání s vedením města, zaměstnanci odboru rozvoje, zástupci společnosti Posázaví o.p.s. a ředitelkami základní a mateřské školy. Tématem bylo mimo jiné zkvalitnění a doplnění vybavení škol tak, aby se v nich dětem líbilo a pedagogům dobře učilo.

„Na zahradě by určitě udělalo radost mlhoviště, které by děti uvítaly během horkých dní, tak je známe z posledních let,“ řekla ředitelka školky Eva Toušová. „Zahradu by také mohl oživit nový altán, který by sloužil jako dílnička a rozvíjel tak dětskou šikovnost,“ doplnila. Mnozí si vybavují ze školních let cvičná dopravní hřiště, kde nás, jako pěší i motorizované účastníky dopravního provozu, instruktoři učili pravidlům bezpečného chování. I dopravní hřiště by mohlo v budoucnu rozšířit vybavení zahrady mateřské školy. Velkou investicí pak je kompletní rekonstrukce školní kuchyně včetně stavebních úprav a dokončení výměny oplocení areálu.

Škola by ráda obnovila počítačovou síť a doplnila potřebné vybavení pedagogů o počítače. Aby děti lépe a soustředěněji vnímaly výklad, by mohly pomoci předokenní žaluzie, které vytvoří potřebný stín a odkloní uspávající sluneční paprsky. Letos o prázdninách škola zrekonstruovala toalety na druhém stupni, a rekonstrukci vyžadují i toalety na prvním stupni. I to zmínila ředitelka školy Barbora Hanáková. Úprav by se mělo dočkat oplocení areálu nové školy a přístupové plochy staré školy.

Další jednání je naplánované na 23. září, kde se zástupci města, škol a společnosti Posázaví poradí o možnostech financování těchto akcí, pořadí důležitosti i případném termínu zahájení.


kontakt

Městský úřad Týnec n. S.
K Náklí 404
257 41 Týnec n. Sázavou
Telefon: 317 701 431
E-mail: radnice@mestotynec.cz
Datová schránka: vrpbfxs

Úřední hodiny
pondělí, středa
8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00

Týnec na Facebooku
Hrad a muzeum Týnec nad Sázavou
Zájezdové akce města
Infocentrum
Obce blíž lidem - terénní sociální práce
Mikroregion Týnecko
Vodovody a kanalizace Týnec
Fotbalový klub Týnec
fotbal Pecerady
CZECH POINT - místo pro získání ověřených výpisů
Středočeský kraj
Portál veřejné správy
Elektronický portál územních samospráv
Regionální informační servis
PID - on-line zastávková tabla
Hospic Dobrého Pastýře Čerčany
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
Policie ČR Benešov - informace, zpravodajství

nahoru