Co je ve městě nového?

Obrázek -

Nové toalety v ZŠ

Základní škola Komenského během prázdnin zrekonstruovala toalety na II. stupni. Ty nyní odpovídají nejen hygienickým normám, ale také požadavkům moderní doby. Především děvčata ocenila nová velká zrcadla a automatické vysoušeče rukou, nová je dlažba, obklady a sanitární zařízení včetně bezdotykového splachování. Vyměněny byly také dveře. První reakce dětí se nesla ve veselé náladě: „Jéé, tohle nemáme ani doma. To mi je skoro líto, že už jsem v devítce.“

Terénní sociální pracovník

Projekt terénní sociální pracovník začíná dostávat reálnou podobu. Město ve spolupráci s RUAH o.p.s., poskytovatelem sociálních služeb, zajistí pro usnadnění života sociálně znevýhodněných obyvatel člověka, který jim v nelehké situaci poradí jak dál a co dělat. Starosta Martin Kadrnožka doplňuje: „Terénní sociální pracovník těmto lidem pomůže radou, odkazem na příslušné odborníky, domluvením jednání. Ať už se to týká dluhů, záškoláctví, bydlení, domácího násilí, sociálních služeb, zdraví..." Sociální pracovník bude schopen zprostředkovat pomoc tak, aby člověk v takto složité situaci uměl problém vyřešit a nezapadl hlouběji a hlouběji. Projekt v celkové výši 4 miliony korun je ze 100 procent financován z dotace.

Bezbariérové řešení úřadu

Město Týnec získalo dotaci na dokončení bezbariérového řešení úřadu. Přístup na radnici vyřešila nájezdová rampa, přístup do prvního patra výtah a ještě zbývá zpřístupnit lidem s omezenou pohyblivostí a rodičům s kočárky zasedací místnost zastupitelstva a obřadní sál. Vzhledem k stavebním dispozicím budovy budou na schody do těchto prostor umístěny bezbariérové plošiny, jejichž ovládání je velmi jednoduché a zvládne ho úplně každý. Starosta města Martin Kadrnožka upřesnil: „Na akci čerpáme dotaci ve výši 360 tisíc z Ministerstva pro místní rozvoj. Celková cena je 720 tisíc korun.“ Realizace proběhne do prosince tohoto roku.


kontakt

Městský úřad Týnec n. S.
K Náklí 404
257 41 Týnec n. Sázavou
Telefon: 317 701 431
E-mail: radnice@mestotynec.cz
Datová schránka: vrpbfxs

Úřední hodiny
pondělí, středa
8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00

Týnec na Facebooku
Hrad a muzeum Týnec nad Sázavou
Infocentrum
Obce blíž lidem - terénní sociální práce
Mikroregion Týnecko
Vodovody a kanalizace Týnec
Fotbalový klub Týnec
fotbal Pecerady
CZECH POINT - místo pro získání ověřených výpisů
Středočeský kraj
Portál veřejné správy
Elektronický portál územních samospráv
Regionální informační servis
PID - on-line zastávková tabla
Hospic Dobrého Pastýře Čerčany
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
Policie ČR Benešov - informace, zpravodajství

nahoru