Škola začala

Obrázek -

Základní škola v Týnci nad Sázavou dnes poprvé přivítala 49 prvňáčků. 25 jich bude chodit do první třídy v nové škole, 24 do staré. Prvňáčky na staré škole pozdravila ředitelka Barbora Hanáková a hned poté je jejich patroni, děti z pátých tříd, odvedli do školních lavic. Někteří školáčci sice odchod od maminky trošku obrečeli, ale nakonec to zvládli všichni na první velkou jedničku. Poprvé také zahájila provoz přípravná třída, do které je přihlášeno 14 dětí. Ty se budou celý rok připravovat na vstup do první třídy a zahájení pravidelné školní docházky pro ně pak bude snazší a jednodušší.

Mezi další novinky, se kterými škola zahájila nový školní rok, jsou anglicky mluvící posily učitelského sboru. Dvě rodilé Američanky Macayla a Emily budou pomáhat při výuce angličtiny od třetího ročníku. Další plány představila ředitelka školy: „Plánujeme opět zahraniční zájezd pro žáky 9. ročníků do Velké Británie (za společné podpory města) a pro zájemce pořádáme zájezdy do německy mluvících zemí. Dále pokračujeme v projektu „Brána jazyků“, kde škola spolupracuje s British Council a nyní jsme ve fázi, kdy očekáváme výstupy z monitorování výuky na naší škole.“ Jak Barbora Hanáková také uvedla, tématem tohoto školního roku bude celoroční projekt s názvem „Naše město, náš domov“, který půjde napříč všemi předměty. Téma souvisí s regionální učebnicí, na které škola začala spolupracovat.

Převratnou novinkou je, že poprvé v novodobé historii školy děti nemají papírové žákovské knížky, ale nově jen elektronické, tak jak je známe třeba od starších potomků studujících na středních školách. Rodiče se do programu Bakalář budou moci přihlásit po zadání přihlašovacích údajů. Na sdělení a omluvenky zůstává papírová verze žákovského průkazu.


kontakt

Městský úřad Týnec n. S.
K Náklí 404
257 41 Týnec n. Sázavou
Telefon: 317 701 431
E-mail: radnice@mestotynec.cz
Datová schránka: vrpbfxs

Úřední hodiny
pondělí, středa
8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00

Týnec na Facebooku
Hrad a muzeum Týnec nad Sázavou
Infocentrum
Obce blíž lidem - terénní sociální práce
Mikroregion Týnecko
Vodovody a kanalizace Týnec
Fotbalový klub Týnec
fotbal Pecerady
CZECH POINT - místo pro získání ověřených výpisů
Středočeský kraj
Portál veřejné správy
Elektronický portál územních samospráv
Regionální informační servis
PID - on-line zastávková tabla
Hospic Dobrého Pastýře Čerčany
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
Policie ČR Benešov - informace, zpravodajství

nahoru