Stavět na cizím se nedá

Chodník do Kostelce vzbuzuje emoce. Ptáte se: „Proč je tak krátký, proč nepokračuje až do obce?“ Věřte nám, že bychom velmi rádi s výstavbou pokračovali i dál, protože bezpečnost obyvatel je pro vedení města prioritou číslo jedna. Jenomže stavět na cizím se nedá, proto stavba vyžadovala souhlasy vlastníků pozemků. "Část dotčených pozemků jsme získali od státu a podařila se dohoda se společností Jawa Union, která chápe, že o lidi jde především. Pozemek věnovala bezplatně! To je v dnešní době jev málo ojedinělý, a proto ještě jednou děkujeme. Tak se mohl postavit alespoň tento krátký úsek," upřesňuje starosta města Martin Kadrnožka.

Pokračování výstavby je však zatím v nedohlednu. Ač proběhlo několik jednání, souhlas od potomků rodiny Janečkových, tedy majitelů dalších pozemků, jsme nezískali. To nám je velmi líto, protože nové chodníky už jsou na Brodcích, v Čakovicích, projektuje se v Podělusích, opravují v Týnci, v Chrástu, nový chodník bude i od parkoviště před úřadem k poliklinice.

Chodník do Kostelce je tedy opravdu krátký, ale i tenhle malý kousek bezpečí pro nejzranitelnější účastníky silničního provozu za to stojí. Navíc věříme, že časem se toho chodníku až do obce přece jen dočkáme. Znáte to přísloví o naději?


kontakt

Městský úřad Týnec n. S.
K Náklí 404
257 41 Týnec n. Sázavou
Telefon: 317 701 431
E-mail: radnice@mestotynec.cz
Datová schránka: vrpbfxs

Úřední hodiny
pondělí, středa
8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00

Týnec na Facebooku
Hrad a muzeum Týnec nad Sázavou
Infocentrum
Obce blíž lidem - terénní sociální práce
Mikroregion Týnecko
Vodovody a kanalizace Týnec
Fotbalový klub Týnec
fotbal Pecerady
CZECH POINT - místo pro získání ověřených výpisů
Středočeský kraj
Portál veřejné správy
Elektronický portál územních samospráv
Regionální informační servis
PID - on-line zastávková tabla
Hospic Dobrého Pastýře Čerčany
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
Policie ČR Benešov - informace, zpravodajství

nahoru