Obrázek - Příběhy našich sousedů

Příběhy našich sousedů 2023

V pondělí 19. června 2023 proběhla v aule benešovského gymnázia slavnostní závěrečná prezentace projektu Příběhy našich sousedů.

Jedná se o vzdělávací projekt organizace Post Bellum pro žáky osmých a devátých tříd základních škol a tercií a kvart víceletých gymnázií. Ti mají za úkol vyzpovídat pamětníka, natočit vzpomínky, digitalizovat fotografie, prozkoumat archivy a nakonec vytvořit rozhlasovou nebo televizní reportáž, komiks či animaci ze života pamětníka. Na Benešovsku se tento projekt letos konal poprvé a zapojili se do něj i žáci základní školy v Týnci nad Sázavou. Výsledkem jejich práce je rozhlasová reportáž s paní Janou Dřízhalovou z Pecerad. I přes nepřízeň osudu se paní Dřízhalová po celý život aktivně věnovala organizaci kulturních a společenských aktivit. Za svou činnost byla dvakrát oceněna, jednou jako Významný občan města Týnce a letos dokonce titulem Blanický rytíř.

Když jsem viděla výslednou práci dětí, byla jsem opravdu mile překvapena. Cením si času, který tomu děti věnovaly. Jsou opravdu moc šikovné,“ hodnotila jejich půlroční práci paní Dřízhalová. „Navíc, rodina mi teď závidí, že jsem se dostala do společnosti slavného Panenky,“ dodala. Z regionu Benešovska se do projektu zapojily i školy z Benešova, Vlašimi a Čerčan. Pokud se chcete seznámit také s dalšími osobnostmi Benešovska, navštivte stránky www.pribehynasichsousedu.cz.

Prezentace žáků ze Základní školy Týnec nad Sázavou (video na YouTube)


kontakt

Městský úřad Týnec n. S.
K Náklí 404
257 41 Týnec n. Sázavou
Telefon: 317 701 431
E-mail: radnice@mestotynec.cz
Datová schránka: vrpbfxs

Úřední hodiny
pondělí, středa
8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00

Týnec na Facebooku
Hrad a muzeum Týnec nad Sázavou
Infocentrum
Obce blíž lidem - terénní sociální práce
Mikroregion Týnecko
Vodovody a kanalizace Týnec
Fotbalový klub Týnec
fotbal Pecerady
CZECH POINT - místo pro získání ověřených výpisů
Středočeský kraj
Portál veřejné správy
Elektronický portál územních samospráv
Regionální informační servis
PID - on-line zastávková tabla
Hospic Dobrého Pastýře Čerčany
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
Policie ČR Benešov - informace, zpravodajství

nahoru