Obrázek - Vánoční svátky

Vánoce pro ukrajinské děti

Slyšíme okolo sebe spousty slov, ale často nemají nic společného se skutečným životem. Od začátku války podporujeme Ukrajince, kteří přišli do našeho regionu. Na Brejlově jich je v tuto chvíli 53. Jsou to převážně maminky s dětmi, ale i důchodci, kterým zemřel jediný syn ve válce, maminka s postiženým dospělým synem, nebo mladí, sotva dospělí, kteří se snaží dokončit školy na dálku a začít život v bezpečí, ale jejich rodiny zůstaly na Ukrajině. Pracují s nimi sociální pracovníci, učí se česky a jsou vděční za pomoc, kterou tady dostávají. Přesto by se chtěli vrátit zpátky domů. Někteří tam už nemají domy ani byty ani manžely a blízké.

Čekají je první Vánoce v cizí zemi, v docela nelehkých podmínkách. Rozhodli se je slavit podle našich tradic 24. 12. Chceme je alespoň symbolicky podpořit, aby každé dítě dostalo pod stromeček jeden dárek pro radost. Jejich přání začala tím, že by chtěli na Vánoce jahody a mandarinky. 27 dětí nám napsalo svá přání, která jsou skromná. Pro slečnu je to jedna krásná šála, pro kluky často sluchátka nebo hračky v podobě garáží a autíček a holčičky by si přály některé kreativní potřeby na malování, panenky nebo hodinky. A pro miminko, které se v létě narodilo v Benešově, si přejí pleny.

Pokud byste chtěli přispět a udělat radost těmto dětem, můžete přispět na transparentní účet města Týnec, nebo koupit i konkrétní dárek. Pokud se vybere více peněz, použijeme je na nákup hracích prvků a výtvarných potřeb do herny, ve které děti tráví svůj volný čas. Pro více informací můžete kontaktovat Martu Vackovou na telefonu 773 628 142.


Obrázek - Transparentní účet
Číslo transparentního účtu: 6286286389/0800

DĚKUJEME!

Kdo z dárců bude potřebovat potvrzení o poskytnutí finančního daru, kontaktujte účtárnu MěÚ Týnec nad Sázavou. Kontakt: Ing. Kateřina Hrušková, hruskova@mestotynec.cz,  tel. 317 701 921.kontakt

Městský úřad Týnec n. S.
K Náklí 404
257 41 Týnec n. Sázavou
Telefon: 317 701 431
E-mail: radnice@mestotynec.cz
Datová schránka: vrpbfxs

Úřední hodiny
pondělí, středa
8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00

Týnec na Facebooku
Hrad a muzeum Týnec nad Sázavou
Infocentrum
Obce blíž lidem - terénní sociální práce
Mikroregion Týnecko
Vodovody a kanalizace Týnec
Fotbalový klub Týnec
fotbal Pecerady
CZECH POINT - místo pro získání ověřených výpisů
Středočeský kraj
Portál veřejné správy
Elektronický portál územních samospráv
Regionální informační servis
PID - on-line zastávková tabla
Hospic Dobrého Pastýře Čerčany
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
Policie ČR Benešov - informace, zpravodajství

nahoru