Obrázek - Opona do haly

Máme oponu

Nejde ale o oponu divadelní, nýbrž o oponu, která dělí sportovní halu v základní škole na poloviny.

Je skvělé, že se sport stává součástí zdravého životního stylu všech věkových kategorií, ale ten, kdo se zajímá o sportovní dění v Týnci, jistě ví, že podmínky stále nejsou ideální. Kapacita všech sportovišť, hlavně těch vnitřních, je naplněná a také počty osob, především dětí a mládeže v jednotlivých tréninkových hodinách jsou velmi vysoké. Pro zkvalitnění sportovních tréninků je opona ideálním řešením. Sportovci se mohou rozdělit do více menších skupin, které se lépe řídí, navzájem si nepřekáží, takže nehrozí úrazy a navíc mohou trénovat i dvě různé skupiny ve společném čase.

Nedávno měli občané i spolky možnost navrhnout do Participativního rozpočtu města projekt, který by zlepšil jejich život. Členové sportovní komise se spolu se zástupci největších sportovních klubů v Týnci rozhodli podat projekt na přepažení haly oponou. Ten sice nebyl vybrán k realizaci, zvítězil projekt Renovace školní asfaltové plochy - hřiště, ale sportovci to nevzdali.

Covidová situace vlastně trochu pomohla zajistit finanční prostředky na realizaci přepažení haly. Už ve 2. pololetí 2019 bylo omezené sportování spolků a to pokračovalo takřka po celý rok 2020 a také v 1. pololetí 2021. Nekonaly se tréninky, závody a turnaje ani veřejné akce, takže sportovní kluby "ušetřily" za cestovné, odměny, sportovní potřeby i režijní materiál. Z toho důvodu také tělovýchovná jednota a volejbalový klub nečerpaly v plné výši dotace obdržené od Města Týnec nad Sázavou, takže tyto finance mohly dát k dispozici na úhradu přepažení a město nemuselo vydávat další neplánované prostředky.

Věříme, že sportovci ocení nové lepší možnosti trénování.


kontakt

Městský úřad Týnec n. S.
K Náklí 404
257 41 Týnec n. Sázavou
Telefon: 317 701 431
E-mail: radnice@mestotynec.cz
Datová schránka: vrpbfxs

Úřední hodiny
pondělí, středa
8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00

Týnec na Facebooku
Hrad a muzeum Týnec nad Sázavou
Infocentrum
Obce blíž lidem - terénní sociální práce
Mikroregion Týnecko
Vodovody a kanalizace Týnec
Fotbalový klub Týnec
fotbal Pecerady
CZECH POINT - místo pro získání ověřených výpisů
Středočeský kraj
Portál veřejné správy
Elektronický portál územních samospráv
Regionální informační servis
PID - on-line zastávková tabla
Hospic Dobrého Pastýře Čerčany
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
Policie ČR Benešov - informace, zpravodajství

nahoru