Proběhla čtyři setkání s veřejností

V průběhu dvou zářijových týdnů proběhla čtyři setkání s veřejností v Podělusích, Čakovicích, Chrástu nad Sázavou – sídlišti a Chrástu nad Sázavou – osadě a Týnci nad Sázavou. Tato setkání se stala již tradicí a cílem je diskuze občanů za účasti Osadních výborů s vedením města Týnec nad Sázavou. Za město byli přítomni starosta Martin Kadrnožka, místostarosta Petr Znamenáček a tajemník úřadu Miloš Albl.

Úvodem všech setkání bylo stručné shrnutí o činnosti úřadu, zejména potom informace o projektech. „V čerpání dotací jsme více než úspěšní, proto se nám daří stavět a stále rozvíjet naše město, včetně místních částí,“ hodnotil stav Martin Kadrnožka.

Veřejnost byla také seznámena s plánovanými změnami v odpadovém hospodářství. První změny pocítíme už počátkem příštího roku, ale nebudou mít zásadní dopad na naše peněženky. Budou se týkat zejména změn ve svozu komunálního odpadu. Na základě nové odpadové legislativy platné od ledna tohoto roku přikročíme také ke změně plateb, ale ty nastanou až v roce 2023. Do té doby vytvoříme pro občany i motivační systém, který za předpokladu řádného třídění bude poskytovat slevy.

Prostor dostali i lidé v diskuzích. Nejvíce diskutovanými tématy byly právě výše zmiňované odpady, sekání zeleně v místních částech, řešení dopravní situace a budování infrastruktury. Z podnětu občanů vznikly úkoly, na kterých zaměstnanci úřadu spolu s Technickými službami intenzivně pracují.


kontakt

Městský úřad Týnec n. S.
K Náklí 404
257 41 Týnec n. Sázavou
Telefon: 317 701 431
E-mail: radnice@mestotynec.cz
Datová schránka: vrpbfxs

Úřední hodiny
pondělí, středa
8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00

Týnec na Facebooku
Hrad a muzeum Týnec nad Sázavou
Infocentrum
Obce blíž lidem - terénní sociální práce
Mikroregion Týnecko
Vodovody a kanalizace Týnec
Fotbalový klub Týnec
fotbal Pecerady
CZECH POINT - místo pro získání ověřených výpisů
Středočeský kraj
Portál veřejné správy
Elektronický portál územních samospráv
Regionální informační servis
PID - on-line zastávková tabla
Hospic Dobrého Pastýře Čerčany
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
Policie ČR Benešov - informace, zpravodajství

nahoru