Bezpečné město Týnec nad Sázavou

Obrázek -

Dne 15. října letošního roku podepsal ředitel územního odboru policie Benešov plk. Ing. Mgr. Pavel Havránek koordinační smlouvu se starostou města Týnec nad Sázavou Mgr. Martinem Kadrnožkou. Podpisem této smlouvy navázali na dosavadní spolupráci a Týnec nad Sázavou se tak, jako sedmé město na Benešovsku, zapojil do projektu Středočeské policie ,,Bezpečná obec/město“.

Tento projekt je postupně zaváděn ve Středočeském kraji z iniciativy Krajského ředitelství Policie ČR a má směřovat ke zlepšování kvality života v daných obcích/městech zejména v oblasti bezpečí. Stejně tak to vnímá i vedení města Týnec nad Sázavou, ani jemu není pocit bezpečí občanů lhostejný a přistoupilo k realizaci tohoto projektu.

Společným úkolem policie a města je vhodné koordinování sil a prostředků k ochraně veřejného pořádku a boj proti kriminalitě za využití svých kompetencí, prostředků, metod a forem práce. Jejich vzájemnou koordinací lze společným úsilím zlepšit bezpečnost a veřejný pořádek ve městě. V rámci tohoto projektu budou zveřejňovány některé případy trestné činnosti, ale také preventivní rady např. jak předcházet páchání trestné činnosti, jak se nestát obětí trestného činu, preventivní rady v souvislosti s dopravou aj. Dalším cílem je koordinace směřování výkonu hlídkové a obchůzkové činnosti hlídek do tzv. rizikových míst, sdílení informací z kamerových záznamů, spolupráce na tvorbě a realizaci projektů prevence kriminality. Dalším dílčím cílem je zveřejňování tiskových zpráv a zvýšit tak informovanost občanů.

V rámci okresu Benešov se do výše zmiňovaného projektu zapojilo již několik měst a obcí. Dlouhodobě spolupracujeme s Benešovem, Vlašimí a Voticemi. Dále se do projektu zapojila také Bystřice, Sázava a Pyšely.

por. Bc. Veronika Čermáková

tisková mluvčí, P ČR Benešov

Odkaz: www.Policie.cz


kontakt

Městský úřad Týnec n. S.
K Náklí 404
257 41 Týnec n. Sázavou
Telefon: 317 701 431
E-mail: radnice@mestotynec.cz
Datová schránka: vrpbfxs

Úřední hodiny
pondělí, středa
8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00

Týnec na Facebooku
Hrad a muzeum Týnec nad Sázavou
Infocentrum
Obce blíž lidem - terénní sociální práce
Mikroregion Týnecko
Vodovody a kanalizace Týnec
Fotbalový klub Týnec
fotbal Pecerady
CZECH POINT - místo pro získání ověřených výpisů
Středočeský kraj
Portál veřejné správy
Elektronický portál územních samospráv
Regionální informační servis
PID - on-line zastávková tabla
Hospic Dobrého Pastýře Čerčany
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
Policie ČR Benešov - informace, zpravodajství

nahoru