Policisté kontrolovali zazimované chaty

Obrázek -

Smíšená hlídka policistů a strážníků 22. října zkontrolovala na desítku chalup v okolí Týnce nad Sázavou a Benešova. Policie České republiky, městská policie Benešov a městská policie Týnec nad Sázavou se na tyto oblasti zaměřují celoročně. Nicméně v období, kdy své chatičky majitelé „zazimují“ je třeba dbát zvýšenou pozornost na možnost vloupání.

Policisté a strážníci v tomto směru dělají vždy maximum, aby žádný z objektů nebyl napaden. Ale hlavně majitel by měl dbát rad a pravidel, jak se nestát obětí lupiče. Bohužel opuštěná zazimovaná obydlí každoročně lákají nenechavce, kteří po sobě mohou zanechat značné škody.


Proto pár preventivních rad:

Obrázek -

V první řadě je důležité zabezpečit přístupové cesty do objektu, tedy dveře a okna. Pomohou bezpečnostní dveře, mříže, okenní fólie, bezpečnostní zamykací mechanismy a další vhodná mechanická zajištění.

V případě, že je v chatě či chalupě cennější vybavení, vyplatí se pořídit vhodné zabezpečovací zařízení. Zvážit lze i nasmlouvání hlídacích služeb.

Cenné věci je vhodné schovat nebo z rekreačního obydlí zcela odvézt. Určitě se vyplatí odstranit všechny cennosti, věci z míst, která jsou vidět přes okno.

Důležité je zabezpečit také veškeré nářadí a vybavení, které by mohl pachatel při vloupání použít k násilnému vniknutí, a to včetně žebříků.

Domluvit lze také vzájemné dohlížení či pravidelné kontroly se sousedy.

Podrobnosti k možnostem zabezpečení různých druhů objektů, včetně kontaktů na ověřené dodavatele zabezpečovacích systémů v různých regionech, jsou pro všechny zájemce dostupné také v mobilní aplikaci „ZABEZPEČTE SE“ nebo na webových stránkách www.stopvloupani.cz

nprap. Jaroslav Bican, P ČR Benešov


kontakt

Městský úřad Týnec n. S.
K Náklí 404
257 41 Týnec n. Sázavou
Telefon: 317 701 431
E-mail: radnice@mestotynec.cz
Datová schránka: vrpbfxs

Úřední hodiny
pondělí, středa
8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00

Týnec na Facebooku
Hrad a muzeum Týnec nad Sázavou
Infocentrum
Obce blíž lidem - terénní sociální práce
Mikroregion Týnecko
Vodovody a kanalizace Týnec
Fotbalový klub Týnec
fotbal Pecerady
CZECH POINT - místo pro získání ověřených výpisů
Středočeský kraj
Portál veřejné správy
Elektronický portál územních samospráv
Regionální informační servis
PID - on-line zastávková tabla
Hospic Dobrého Pastýře Čerčany
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
Policie ČR Benešov - informace, zpravodajství

nahoru