Rekonstrukce vodovodu ve starém Týnci

Obrázek -

V ulici K. H. Máchy ve starém Týnci je před dokončením rekonstrukce vodovodního potrubí. Začala 5. září a končit bude 31. října. Původní vedení je více než 70 let staré, litinové a rekonstrukci už opravdu potřebovalo. Jeho průtok byl před modernizací, vzhledem k vrstvě vodního kamene, na pouhých deseti procentech kapacity. Nové polyetylenové potrubí umožní rozvod vody v parametrech, které odpovídají současným požadavkům. Navíc tento druh materiálu nezarůstá vodním kamenem, jeho životnost se proto předpokládá na minimálně 100 let.

Ředitel společnosti Vodovody a kanalizace Týnec Zbyněk Peša doplnil: „V rámci stavebních prací došlo také k výměně veřejné části 9 vodovodních přípojek přilehlých nemovitostí, které jsou na veřejný vodovod napojeny. S rekonstrukcí vodovodu souvisí i oprava povrchu chodníku dotčeného stavbou. Bude uveden do původního stavu do prvního pololetí příštího roku.“

Ještě je nutné dodat, že rekonstrukce vyšla bezmála na 1 100 000 korun bez DPH a proběhla v rámci pravidelné údržby vodohospodářského majetku. Prováděla ji společnost VaK Týnec s.r.o., a financována je z rozpočtu města, z fondu na obnovu vodovodní infrastruktury, do kterého putují peníze vybrané z vodného a stočného.


kontakt

Městský úřad Týnec n. S.
K Náklí 404
257 41 Týnec n. Sázavou
Telefon: 317 701 431
E-mail: radnice@mestotynec.cz
Datová schránka: vrpbfxs

Úřední hodiny
pondělí, středa
8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00

Týnec na Facebooku
Hrad a muzeum Týnec nad Sázavou
Infocentrum
Obce blíž lidem - terénní sociální práce
Mikroregion Týnecko
Vodovody a kanalizace Týnec
Fotbalový klub Týnec
fotbal Pecerady
CZECH POINT - místo pro získání ověřených výpisů
Středočeský kraj
Portál veřejné správy
Elektronický portál územních samospráv
Regionální informační servis
PID - on-line zastávková tabla
Hospic Dobrého Pastýře Čerčany
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
Policie ČR Benešov - informace, zpravodajství

nahoru