Den pohybu a zdraví

Obrázek -

Dne 28. září se uskutečnil již 10. ročník této úspěšné osvětové sportovní akce, pořádané z pověření Středočeské krajské asociace sportu pro všechny, Odborem sportu pro všechny Tělovýchovné jednoty Týnec nad Sázavou, s finanční podporu ČUS Sportuj s námi. Dále ve spolupráci s městem Týnec nad Sázavou, a to za podpory z Operačního programu Zaměstnanost v rámci projektu Týnec nad Sázavou – zdravé město pro všechny II.


Obrázek -

V letošním roce se na nás svatý Václav usmál jen na krátko. Avšak deštivé počasí nedoradilo jak organizátory, tak návštěvníky z řad veřejnosti. Velké poděkování patří především přibližně 80 organizátorům, sportovním nadšencům převážně z týneckých spolků. Letos to bylo vzhledem k počasí velmi náročné, ještě jednou děkujeme.


Obrázek -

Velkým tahákem pro děti byli poníci z Jezdeckého areálu Čtyřkolák, vozítka segway z Ecotours Praha, lovec světla a zametač ze Zábavné produkce.cz. Celkem bylo zastoupeno 14 sportovních klubů a firem – TJ a FK Týnec nad Sázavou, týnečtí rybáři a hasiči, TJ JAWA Pecerady, Bisport, skautský oddíl TYSAN, Jezdecký klub Čtyřkolák, Ecotours Praha a Zabavnaprodukce.cz. Na stanovišti sebeobrany se podíleli: Sanchidojo, Městská policie Týnec, boxerský klub Benešov a fight klub Týnec. Instruktoři z těchto spolků poskytovali celé pondělní odpoledne informace a zajišťovali bezpečnost sportující veřejnosti na 27 stanovištích.


Obrázek -

Na stadionu si účastníci mohli zahrát, fotbal, disgolf, softball, pétanque, kroket a mölkky či si vyzkoušet lovce světla. V kempu se střílelo z luku a vzduchovky, hrál se woodball. Dále si přítomní mohli vyzkoušet atrakci s názvem Zametač či jízdu na ponících, pedelech. Návštěvníci chodili na chůdách, špalcích a dvoj až čtyřlyžích, posilovali na TRX systémech a slide podložkách. V tzv. „půjčovně“ si vyzkoušeli několik druhů drobného náčiní, které běžně používají instruktoři ve cvičebních hodinách. Celkem 111 lidí se zúčastnilo ORIentačního ZÁvodu ROdin, kde díky pohádkovým postavičkám vyplnili tajenku.


Obrázek -

Na 10. ročníku osvětové akce Den pohybu a zdraví se vzhledem k epidemiologické situaci a deštivému chladnému počasí sešlo potěšujících 200 návštěvníků.


Obrázek -

A v neposlední řadě děkujeme všem za příjemné, aktivně prožité odpoledne a již se těšíme na příští jedenáctý ročník.

Denisa Vrbická, projektový manažer


Obrázek -

kontakt

Městský úřad Týnec n. S.
K Náklí 404
257 41 Týnec n. Sázavou
Telefon: 317 701 431
E-mail: radnice@mestotynec.cz
Datová schránka: vrpbfxs

Úřední hodiny
pondělí, středa
8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00

Týnec na Facebooku
Hrad a muzeum Týnec nad Sázavou
Infocentrum
Obce blíž lidem - terénní sociální práce
Mikroregion Týnecko
Vodovody a kanalizace Týnec
Fotbalový klub Týnec
fotbal Pecerady
CZECH POINT - místo pro získání ověřených výpisů
Středočeský kraj
Portál veřejné správy
Elektronický portál územních samospráv
Regionální informační servis
PID - on-line zastávková tabla
Hospic Dobrého Pastýře Čerčany
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
Policie ČR Benešov - informace, zpravodajství

nahoru