Nové chodníky v Týnci nad Sázavou

Obrázek -

V Týnci nad Sázavou probíhá rozsáhlá rekonstrukce chodníků. V současné době se opravují chodníky před obchodním domem, v lokalitě za obchodem Vlasák, a také se dokončuje nový chodník v lokalitě Hlinka. Ten je součástí projektu výstavby rodinných domů z roku 2001. Téměř hotová je oprava Příčné ulice, kde se nyní bude pokládat nový povrch komunikace.


Obrázek -

Současně s tím i nadále ve městě pokračují práce na obnově rozvodů optických sítí a kabelů VN, které provádějí ČEZ a týnecká teplárna. Je jasné, že rozkopaný Týnec není to, co by se někomu mohlo líbit. Navíc, každá ze sítí je vedená jinou trasou, tudíž to znamená i více kopání. Podmínkou souhlasu města s těmito akcemi bylo, že veškerá dotčená místa uvedou provádějící firmy do původního stavu, a to včetně travnatých ploch a chodníků. Odměnou nám budou nově opravené chodníky, které jsou součástí stanovených požadavků.


Dobrá zpráva nakonec

Obrázek -

Ze státního fondu dopravní infrastruktury se nám podařilo získat dotaci na stavbu chodníku do Podělus. Ten povede od pily do obce. Celková akce vyjde na přibližně 18 milionů korun, dotace uhradí zhruba polovinu. Stavbu bychom rádi na jaře příštího roku zahájili. V současné době připravujeme výběrové řízení na dodavatele. Ještě dřív by ale mělo dojít k opravě chodníku v samotném centru Podělus. Dotaci nám pomohlo sehnat Posázaví o.p.s. Stavba by mohla být zahájena ještě letos, případně začátkem příštího roku.


kontakt

Městský úřad Týnec n. S.
K Náklí 404
257 41 Týnec n. Sázavou
Telefon: 317 701 431
E-mail: radnice@mestotynec.cz
Datová schránka: vrpbfxs

Úřední hodiny
pondělí, středa
8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00

Týnec na Facebooku
Hrad a muzeum Týnec nad Sázavou
Infocentrum
Obce blíž lidem - terénní sociální práce
Mikroregion Týnecko
Vodovody a kanalizace Týnec
Fotbalový klub Týnec
fotbal Pecerady
CZECH POINT - místo pro získání ověřených výpisů
Středočeský kraj
Portál veřejné správy
Elektronický portál územních samospráv
Regionální informační servis
PID - on-line zastávková tabla
Hospic Dobrého Pastýře Čerčany
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
Policie ČR Benešov - informace, zpravodajství

nahoru