Školní rok 2020/2021 začal

Obrázek -

Děti se téměř po půl roce dočkaly. Dnes se pro všechny otevřely brány školy. Úplně poprvé se s taškou na zádech vydalo do školních lavic na sedm desítek týneckých prvňáčků. Pro ně už jsou přichystané dvě třídy na staré škole a jedna třída na nové. Před hlavním vchodem obou budov natěšené, a také možná trošku nejisté žáčky přivítali ředitelka Barbora Hanáková a zástupkyně Radka Nováková, a také starosta města Martin Kadrnožka a místostarosta Petr Znamenáček.

Všechny Vás tady vítám, a přeji, ať se Vám ve škole líbí, najdete si tady spoustu kamarádů a budete se sem těšit,“ pozdravil děti Martin Kadrnožka. Pak už si paní učitelky mále žáčky odvedly do tříd a tam se děti navzájem představily: „Ahoj, dobrý den, já jsem Pepík, já Anička,“ a dostaly první učebnice a sešity. Nejistota a možná i trošku strach byly ty tam. První hodina ve škole uběhla a prvňáčkové se rozeběhli za svými rodiči, kteří na ně čekali před školou, aby jim vše povyprávěli.


Obrázek -

Nový školní rok přináší kromě radostí dětí, které se po dlouhé době potkaly se svými kamarády, také spoustu otázek. Jak bude výuka probíhat, co dělat, když dítě onemocní, apod.

Škola se snaží být na možné těžkosti, které se týkají pandemie koronaviru, připravená. Školní prostory se pravidelně dezinfikují, byly zrekonstruované toalety, učitelé byli vybaveni notebooky pro případnou výuku na dálku. Dobrou zprávu má pro děti, kterým chybí domácí počítač, starosta města Martin Kadrnožka: „V případě nařízené výuky na dálku jsme schopni školákům půjčit počítač, pokud ho doma nemají.“

Opatření přijala i školní jídelna. Děti si musí před vstupem vydezinfikovat ruce, nečekají na oběd ve frontě, ale se svou třídou na předem určeném místě. Paní kuchařky jim oběd dávají zkompletovaný včetně příborů a nápoje. „Pracovnice jídelny zabezpečují zvýšenou hygienu prostorů v jídelně. Po každé třídě dezinfikují stoly, židle, kliky i madla,“ zmírňuje obavy z možné nákazy v jídelně její vedoucí Jana Malinová.

Školní rok 2020/2021 bude asi jiný než ty všechny před ním. To ale neznamená, že musí být nutně horší. Přejme sobě i dětem, ať to společně zvládneme tak, aby na něj děti mohly s radostí vzpomínat.


kontakt

Městský úřad Týnec n. S.
K Náklí 404
257 41 Týnec n. Sázavou
Telefon: 317 701 431
E-mail: radnice@mestotynec.cz
Datová schránka: vrpbfxs

Úřední hodiny
pondělí, středa
8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00

Týnec na Facebooku
Hrad a muzeum Týnec nad Sázavou
Infocentrum
Obce blíž lidem - terénní sociální práce
Mikroregion Týnecko
Vodovody a kanalizace Týnec
Fotbalový klub Týnec
fotbal Pecerady
CZECH POINT - místo pro získání ověřených výpisů
Středočeský kraj
Portál veřejné správy
Elektronický portál územních samospráv
Regionální informační servis
PID - on-line zastávková tabla
Hospic Dobrého Pastýře Čerčany
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
Policie ČR Benešov - informace, zpravodajství

nahoru