Blanický rytíř už má svou sošku

Obrázek -

Pan Ladislav Žížala, nový Blanický rytíř, si začátkem července převzal sošku Blanického rytíře, která hrdě nese jeho jméno. Ocenění získal za celoživotní dílo, zejména za dokumentaci a interpretaci kulturního dědictví Týnecka. Ke slavnostnímu předání došlo v obřadní místnosti městské radnice za účasti vyhlašovatelů této tradice - zástupců ČSOP Vlašim, zástupců týneckého vlastivědného spolku, který oceněného nominoval, rodiny pana Žížaly a vedení Týnce nad Sázavou.


Obrázek -

Kalendáři navzdory

„Jsem velmi rád, že v Týnci žijí tak výjimeční lidé, kteří si právem toto ocenění zaslouží. Děkuji Vám, pane Žížalo, nový Blanický rytíři, za Vaši celoživotní práci pro druhé a snahu o zvelebování našeho města,“ řekl v úvodu starosta Martin Kadrnožka. S poděkováním a gratulací se přidali i zástupci ČSOP Vlašim. Ti ocenili nadšení, elán a vitalitu, která pana Žížalu, jež se narodil v roce 1929, neopouští ani ve vysokém věku.


Obrázek -

Vlašimský zámek příští rok

V tomto roce neziskové organizace Podblanicka vybíraly z 38 nominací a udělily tři ocenění. Vzhledem ke koronavirové epidemii se slavnostní předání nemohlo uskutečnit na Velký pátek, tak jak velí více než dvacetiletá tradice. Aby ocenění o tu velkou událost nepřišli, v příštím roce se v obřadní místnosti vlašimského zámku právě na Velký pátek rozezní famfáry pro letošní nové blanické rytíře ještě jednou, a oni budou moci znovu zažít tu krásnou chvíli, kdy dojde k veřejnému uznání jejich celoživotní práce a přínosu pro druhé.


kontakt

Městský úřad Týnec n. S.
K Náklí 404
257 41 Týnec n. Sázavou
Telefon: 317 701 431
E-mail: radnice@mestotynec.cz
Datová schránka: vrpbfxs

Úřední hodiny
pondělí, středa
8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00

Týnec na Facebooku
Hrad a muzeum Týnec nad Sázavou
Zájezdové akce města
Infocentrum
Obce blíž lidem - terénní sociální práce
Mikroregion Týnecko
Vodovody a kanalizace Týnec
Fotbalový klub Týnec
fotbal Pecerady
CZECH POINT - místo pro získání ověřených výpisů
Středočeský kraj
Portál veřejné správy
Elektronický portál územních samospráv
Regionální informační servis
PID - on-line zastávková tabla
Hospic Dobrého Pastýře Čerčany
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
Policie ČR Benešov - informace, zpravodajství

nahoru