Úřad jede za Vámi

Obrázek -

Setkání s vedením města a obyvateli Kostelce se uskutečnilo na konci června v místní sokolovně. Hlavním tématem byla doprava, a s tím související bezpečnost kosteleckých obyvatel. Co pro to udělat, aby byla vyšší?

Na základě požadavků občanů starosta města Martin Kadrnožka přislíbil doplnění svodidel v úseku od komína až na začátek těch stávajících. O to město požádá Správu a údržbu silnic Středočeského kraje, jako vlastníka komunikace. Dojde také k zahlazení nerovností na komunikaci na příjezdu do obce.

Dalším návrhem, který vzešel z řad občanů, bylo upravit dopravní značení v obci tak, aby platila při výjezdu z bočních ulic přednost zprava. Po poradě s Policií ČR a po posouzení situace přímo v místě, město došlo k závěru, že by tato úprava naopak zvýšila riziko nehody a znepřehlednila dopravu. Proto k ní nepřistoupí.

Také k umístění zpomalovacích retardérů, kdy zastavující a rozjíždějící se auta způsobují hluk a znečišťují ovzduší, po dohodě s kosteleckými obyvateli nedojde.

Místo toho bude do Kostelce jezdit městská policie i Policie ČR měřit rychlost. Takže hříšníci budou mít smutné oči a prázdnou peněženku. Dobrou zprávou je, že na základě požadavků obyvatel řešíme i snížení povolené rychlosti na 40 kilometrů v hodině. To by také mohlo pomoci.

Policie si rovněž posvítí na motorkáře, kteří si místní lesy vybrali jako cíl svých projížděk bez ohledu na kohokoliv. Během setkání se řešily i obavy kosteleckých obyvatel, zda si tuto městskou část nevyhlédl stejný gang zlodějů, který nedávno řádil v Kamenici a okolních obcích. Došlo zde totiž ke krádežím okapů a dalšího stavebního materiálu. Policie občany ujišťuje, že se nejspíš jedná o sólo akce jedince a apeluje na všímavost místních. V případě čehokoliv podezřelého, například cizího auta v ranních nebo pozdních hodinách na neobvyklém místě, mají volat na linku 158.

Pak se ještě kostelečtí se starostou Martinem Kadrnožkou domluvili na oplocení hřiště u sokolovny směrem k silnici a setkání bylo u konce. Vyřešilo se toho spoustu.

Další výjezd vedení města za svými občany se uskuteční 26. srpna do Pecerad. Na konci prázdnin se sejdeme v 17 hodin v peceradské hasičské zbrojnici. Tak přijďte.


kontakt

Městský úřad Týnec n. S.
K Náklí 404
257 41 Týnec n. Sázavou
Telefon: 317 701 431
E-mail: radnice@mestotynec.cz
Datová schránka: vrpbfxs

Úřední hodiny
pondělí, středa
8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00

Týnec na Facebooku
Hrad a muzeum Týnec nad Sázavou
Infocentrum
Obce blíž lidem - terénní sociální práce
Mikroregion Týnecko
Vodovody a kanalizace Týnec
Fotbalový klub Týnec
fotbal Pecerady
CZECH POINT - místo pro získání ověřených výpisů
Středočeský kraj
Portál veřejné správy
Elektronický portál územních samospráv
Regionální informační servis
PID - on-line zastávková tabla
Hospic Dobrého Pastýře Čerčany
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
Policie ČR Benešov - informace, zpravodajství

nahoru