Zveřejněno 6. 11. 2023

Sázení slivoní v Podělusích

V Podělusích sešlo přes 90 dobrovolníků a nadšenců, kteří společně vysadili 30 slivoní.

V sobotu 4. listopadu 2023 se v Podělusích sešlo přes 90 dobrovolníků a nadšenců, kteří výsadbou 30 slivoní obnovili původní alej. Výsadbu iniciovalo město Týnec nad Sázavou. Odborníci na zeleň vybrali odrůdy jako švestka chrudimská, švestka stanley, čačanská lepotica či mirabelka nancyská. Sázeli staří, mladí, rodiny i kamarádi. Akce byla zakončena společným opékáním buřtů na hřišti v Podělusích. Potěšil nás zájem ze strany účastníků, protože se stromy k výsadbě rozebraly během několika dnů. Děkujeme všem těmto dobrovolným „sázečům“.

Výsadba se uskutečnila v rámci projektu Zdravé město Týnec za spolupráce organizace Sázíme stromy, z. ú. „V roce 2022 jsme společně vysadili 50 stromů v Krusičanech a díky této spolupráci se podařilo vysadit i slivoně v Podělusích,“ sdělila koordinátorka Zdravého města Alena Pivoňková. Společnost Sázíme stromy zajistila sponzora, který výsadbu financoval. Podílela se také na počáteční instruktáži a odborném dohledu, aby byly stromky správně vysazeny. Děkujeme jim za odborné vedení a organizaci výsadby, zejména paní Marii Feřtrové.