Zveřejněno 30. 10. 2023

Významný občan 2023

Proběhlo vyhlášení a ocenění významného občana města

V pátek 27. října se konalo slavnostní předání ocenění nové významné občance města paní Daně Oktábcové. Ocenění získala za mimořádnou činnost v oblasti práce s dětmi a mládeží. Součástí slavnosti bylo i poděkování dárcům krve.

Nadšení pro věc, ochota pomáhat, ochota vkládat svůj čas a úsilí do věcí, které považuje za dobré, dělat věci podle svého nejlepšího vědomí a svědomí patří mezi nejvýraznější povahové rysy paní Oktábcové. Toto se projevuje ve všech dalších činnostech. Například i v její profesi učitelky. Ve „staré“ škole učí doposud, dnes již i děti svých bývalých žáků.

Paní Oktábcová se podílela také na obnovení skautingu v Týnci. Dnes má týnecký skaut přes 100 členů.

Životním mottem paní Oktábcové je: „Netrap se věcmi, které nemůžeš změnit. Změň svůj úhel pohledu na pravdu“.