Zveřejněno 26. 10. 2023

Seminář o sebeobraně

Praktické nácviky obranných technik

Ve středu 25. 10. 2023 se uskutečnil v zasedací místnosti MěÚ seminář sebeobrany, který jsme zorganizovali v rámci cyklu Bezpečné město. Seminář vedl lektor Přemysl Divácký spolu s členkami týneckého klubu Fight Monday. V první části předváděli nácviky a možné reakce na útok. Následovalo praktické cvičení účastníků semináře ve dvojicích, kde si mohli vyzkoušet nácvik obrany proti úchopům a chytům. Součástí semináře byly také ukázky protiútoku a kam soupeře účinně zasáhnout. Účastníci se seznámili i s použitím některých obranných předmětů, jako je kubotan, nůž, pepřový sprej, ale lektor zdůraznil, že může postačit i tužka či klíče, které má skoro každý u sebe. Účastníci si vyzkoušeli i silné kopy a údery na Bobovi, který neodešel ze semináře po svých, ale museli ho vynést. Máte strach o Boba? Nemusíte, je to totiž tréninková figurína.

Fight Monday je tréninková skupina působící pod TJ Týnec nad Sázavou. Sdružuje členy z řad zájemců o bojová umění a sebeobranu.

Děkujeme lektorovi Přemkovi a týmu Fight Monday za poučný a praktický seminář.