Obrázek - Současnost

Co se děje s „Jawa klubem“?

Tento objekt zakoupil Sbor Jednoty bratrské v dražbě v únoru 2005. Proběhla veřejná anketa na využití objektu. Tato anketa byla podkladem pro tvorbu projektu na změnu tohoto bývalého kulturního domu v novou multifunkční budovu. Projektová dokumentace byla spolufinancována Evropskou unií Evropským zemědělským orientačním záručním fondem (EAGGF) v rámci programu LEADER+.

Jak to tedy bude v klubu vypadat?

Obrázek - Budoucnost

V přízemí bude zachováno využití podle současného stavu rozšířené o klubovny, šatnu, kancelář a nové, variabilní jeviště. Tzn. společenský sál bude možné pomocí mobilních příček členit na menší části – klubovny. Mobilní příčka bude také oddělovat jeviště od sálu, kde bude na podélné stěně vybudována horolezecká stěna. Z předsálí bude oddělen prostor pro šatnu, nově bude vybudováno sociální zařízení a administrativa. Současná galerie bude využita pro stavbu bytu správce objektu. Z bývalého balkonu bude také přístup do ubytovacích kapacit, které budou nastavěny nad krajními loděmi, které jsou v současnosti zastřešeny nižšími pultovými střechami.

V suterénu bude fitcentrum se zázemím, saunou, vířivkou a soláriem. Dále zde bude víceúčelová klubová čajovna s bistrem, internetovou kavárnou a venkovní terasou. Terasa bude navazovat na molo u řeky. Celá rekonstrukce je běh na dlouhou trať, která bude vyžadovat obrovské investice a proto je plánována na několik samostatně realizovaných i provozovaných etap. První etapa počítá s vybudováním fitcentra v suterénu.

Obrázek - Model objektu

Výsledky ankety: