Obrázek - Sídliště Kněžina

Výstavba na Kněžině

Výstavba nového sídliště v Týnci nad Sázavou byla dokončena a v těchto dnech se stěhují poslední nájemníci.

Navenek se může zdát, že nastalo mrtvé období, kdy se v sídlišti Kněžina nic neděje. Nedokončují se terénní úpravy, neseje se tráva, nesází zeleň, nebudují se dětská hřiště. Důvodem jsou dosud nevyjasněné finanční vztahy mezi investorem a dodavatelem.

Město a Bytové družstvo Bystřice v každém případě chtějí sídliště dotáhnout do co nejlepšího stavu, i když to bude ještě chvilku trvat.

Dodavatelská firma AGS ASTRA, a.s., předložila při zasedání zastupitelstva dne 14.5.2007 nepodepsaný a nedatovaný dopis, kterým se snaží oslovit členy zastupitelstva a týneckou veřejnost. V tomto dopisu vyslovuje přesvědčení, že zastupitelé a veřejnost nejsou o stavbě objektivně informováni a uvádí svůj pohled na smluvní vztah a zejména na financování stavby. Za vedení města musím tvrzení uvedená v dopisu jednoznačně odmítnout. Domníváme se, že uzavřené smlouvy musí platit a že pro jejich vypovězení musí být vždy vážné důvody. Odmítáme neodůvodněné požadavky na zvýšení ceny díla, stejně tak odmítáme tvrzení, že město již dva soudní spory prohrálo. V době předložení dopisu jsme totiž u žádného soudu nebyli. Už tato lež zpochybňuje hodnotu celého dopisu i serióznost samotné firmy.


Obrázek - Sídliště Kněžina

Celá výstavba postupovala vždy v souladu se zákonem. Je tedy nutné odmítnout tvrzení regionálního deníku o nestandardních postupech při stavbě bytových domů.

Město a bytové družstvo svoji úlohu splnily, byty jsou postavené, lidé bydlí, zbývají určité dodělávky a bohužel, zbývá také spor s dodavatelskou firmou. Město a bytové družstvo spolupracují s advokátem a se soudními znalci z oboru stavebnictví, neboť odborné zázemí je v tomto případě nezbytné.


Zdeněk Březina
starosta města Týnec nad Sázavou


kontakt

Městský úřad Týnec n. S.
K Náklí 404
257 41 Týnec n. Sázavou
Telefon: 317 701 431
E-mail: radnice@mestotynec.cz
Datová schránka: vrpbfxs

Úřední hodiny
pondělí, středa
8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00

Týnec na Facebooku
Hrad a muzeum Týnec nad Sázavou
Zájezdové akce města
Infocentrum
Obce blíž lidem - terénní sociální práce
Mikroregion Týnecko
Vodovody a kanalizace Týnec
Fotbalový klub Týnec
fotbal Pecerady
CZECH POINT - místo pro získání ověřených výpisů
Středočeský kraj
Portál veřejné správy
Elektronický portál územních samospráv
Regionální informační servis
PID - on-line zastávková tabla
Hospic Dobrého Pastýře Čerčany
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
Policie ČR Benešov - informace, zpravodajství

nahoru