Ven jen s rouškou a mezi 8 - 10 nakoupí jen senioři

Bez roušky ven nesmíte

Bez roušky, respirátoru, šátku či jiné vhodné ochrany obličeje NESMÍ LIDÉ OPUSTIT SVÉ DOMOVY. Toto opatření vlády platí od 19. března.

Pouze senioři mohou do obchodů mezi 8 - 10 hodinou

Lidé starší 65 let budou mít nově pro nákupy ve větších obchodech s potravinami vyhrazený čas od 08:00 do 10:00. Omezení pro ostatní nakupující se tak posune na o hodinu pozdější dobu. V obchodech do 500 metrů čtverečních omezení, které vyhlásil kabinet původně od minulého čtvrtka, platit nebude vůbec.

VÝZVA SENIORŮM: Zůstaňte doma, požádejte o pomoc své blízké, sousedy nebo volejte koordinátorku pomoci paní Kronovetrovou

Vedení města Týnce nad Sázavou vyzývá všechny seniory starší 70 let, aby omezili pohyb mimo svůj domov skutečně na minimum. Vycházejte jen v nejnutnějších případech! Pro vyřízení nákupů se obraťte na svou rodinu, přátele, sousedy. Využít můžete také telefonní linku sociální pracovnice paní Hany Kronovetrové 733 741 028, a to v pracovní dny od 8:00 do 18:00.

VÝZVA SOUSEDŮM: Nepotřebuje někdo ve Vašem okolí pomoc?

Prosíme, rozhlédněte se kolem sebe. Není ve Vašem okolí někdo, kdo potřebuje pomoc? Ať je to babička, dědeček, osamělý rodič na mateřské. Zeptejte se ho, co pro něj můžeme udělat. Pokud to dokážete sami, děkujeme, pokud zavoláte koordinátorku pomoci paní Kronovetrovou 733 741 028, také děkujeme. V současné těžké době by na to nikdo neměl být sám.

Koronavir v Týnci nad Sázavou

Chceme Vás požádat, snažme se zůstat v klidu, nestresujme sebe ani své okolí zbytečnými nepodloženými informacemi, které mohou vyvolávat mezi lidmi, a především mezi seniory, paniku. Důležité je dodržovat základní pravidla hygieny, při pobytu venku a při nákupech či nutném kontaktu s jinými lidmi noste roušku nebo jinou ochranu obličeje a především: POKUD MŮŽETE, ZŮSTAŇTE DOMA!

Mimořádná opatření

Dovoz obědů a nákup

Noste roušky

Jak se koronavirus šíří


kontakt

Městský úřad Týnec n. S.
K Náklí 404
257 41 Týnec n. Sázavou
Telefon: 317 701 431
E-mail: radnice@mestotynec.cz
Datová schránka: vrpbfxs

Úřední hodiny
pondělí, středa
8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00

Týnec na Facebooku
Hrad a muzeum Týnec nad Sázavou
Zájezdové akce města
Infocentrum
Obce blíž lidem - terénní sociální práce
Mikroregion Týnecko
Vodovody a kanalizace Týnec
Fotbalový klub Týnec
fotbal Pecerady
CZECH POINT - místo pro získání ověřených výpisů
Středočeský kraj
Portál veřejné správy
Elektronický portál územních samospráv
Regionální informační servis
PID - on-line zastávková tabla
Hospic Dobrého Pastýře Čerčany
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
Policie ČR Benešov - informace, zpravodajství

nahoru