Týnec nad Sázavou čekají rekonstrukce komunikací

Obrázek -

Rekonstrukce by se měla dočkat silnice do Podělus, nový povrch bude mít také komunikace na Brodcích. Navíc v červnu Středočeský kraj zahájí přeměnu křižovatky pod hotelem na okružní. Více informací dodává starosta města Martin Kadrnožka:

Kompletní rekonstrukce silnice do Podělus je naplánována od minulého roku. Zatím poslední, už ale několikátý, slíbený termín realizace je přelom května a června. Opravu realizuje Středočeský kraj. Nový povrch bude položen v úseku od kraje obce ve směru od Chleb ke křižovatce pod hotelem. Probíhat bude za částečné i úplné uzavírky. Opravy se dočká i silnice na Brodcích. Také ji bude realizovat Středočeský kraj, hotovo by mělo být do prázdnin. Nový bude úsek od viaduktu na Brodcích, kde jsou dlažební kostky, až po nový hřbitov. Stavba navazuje na nový chodník.

Zmínil jste nový chodník na Brodcích. Tuto akci realizuje město ze svého rozpočtu?

Stavbou chodníku na Brodcích jsme vyšli vstříc požadavkům obyvatel, ať už sídliště Kněžina nebo Brodců a Pecerad, kteří tudy chodí do práce i do školy. Křižovatka na Brodcích je velmi nepřehledná, a tím i nebezpečná. Nový chodník začíná u obchodu a končí u lávky u Jawy. Akce by měla být dokončená v těchto dnech. Její cena je 980 tisíc korun a město ji hradí ze svého rozpočtu.

Rekonstrukce čeká i místní komunikaci u Janovického potoka, a další investiční akce se chystají v Peceradech a ve Zbořeném Kostelci.

Ano, nový povrch dostane i komunikace u Janovického potoka. Jde o úsek od lávky přes Janovický potok na cihelnu směrem k ulici Krusičanská. V druhé části ulice je nezbytné provést ještě rekonstrukci vodovodu, která je v plánu na rok 2019. Poté bude nový povrch položen i tam. Kromě toho chce město upravit nájezd do hasičárny v Peceradech a zpevnit nové parkoviště před sokolovnou ve Zbořeném Kostelci. Zde se zatím parkuje na nezpevněné ploše. Tyto akce jsou hrazeny z městského rozpočtu. Další stavba, kterou v současné době město ze svého rozpočtu realizuje, je nový přístupu do hradního areálu. Ve svahu vedle bývalé optiky budou nové schody a v suterénu domu čp. 13 nové veřejné toalety. Zmínil bych rád i zahájení stavby nové klubovny na tenisových kurtech. Volejbalisté a tenisté mohou využívat zatím jen šatny, po dostavbě klubovny bude sportoviště rozšířeno o zázemí i pro klubové schůze a spolkovou činnost.

Kromě zmíněných akcí město čeká asi největší změna, která se týká se dopravy, a tou je přeměna křižovatky pod hotelem na okružní.

Stavba začne 2. června úplnou uzavírkou. Bude se frézovat stávající vozovka. Od pondělí 4. června už by měla být křižovatka průjezdná na semafory. Stavba bude trvat tři měsíce, tj. do konce srpna. Provádět ji bude vlastník komunikace - Středočeský kraj. Hlavním důvodem pro tuto změnu je zvýšení bezpečnosti cyklistů a chodců. Je to velmi frekventované místo, děti tudy chodí do staré školy, cyklisté křižovatku přejíždí po cyklostezce, která vede ze Zbořeného Kostelce dál na Chářovice. Mnohdy zde docházelo ke kolizním situacím. Okružní křižovatka toto vyřeší. Navíc se řidičům z Benešovské ulice bude mnohem lépe odbočovat ve směru na Podělusy než dosud. Dojde sice k nepatrnému zpomalení dopravy, to však bude opravdu zanedbatelné v porovnání s tím, jaký přínos co do zvýšení bezpečnosti tato změna přinese.

Děkuji za rozhovor

Lenka Morávková


Zapsal: L. Morávková, 08.05.2018 v 20:35

kontakt

Městský úřad Týnec n. S.
K Náklí 404
257 41 Týnec n. Sázavou
Telefon: 317 701 431
E-mail: radnice@mestotynec.cz
Datová schránka: vrpbfxs

Úřední hodiny
pondělí, středa
8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00

Týnecké vlnění
Týnec na Facebooku
Hrad a muzeum Týnec nad Sázavou
Zájezdové akce města
Infocentrum
Mikroregion Týnecko
Fotbalový klub Týnec
fotbal Pecerady
Tenisový klub Týnec nad Sázavou
CZECH POINT - místo pro získání ověřených výpisů
Středočeský kraj
Portál veřejné správy
Elektronický portál územních samospráv
Regionální informační servis
PID - on-line zastávková tabla
Hospic Dobrého Pastýře Čerčany
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
Policie ČR Benešov - informace, zpravodajství

nahoru