Lavičky jen pro mladé?

Obrázek -

Lokalita nad školou je oblíbeným místem seniorů, milenců, maminek s kočárky i dětí z mateřské a základní školy. Prostě všech, kteří mají rádi přírodu a pěkný výhled na naše městečko. Stromy poskytuji stín, na lavičkách si odpočinou ušlé nohy ať malých nebo velkých výletníků. A že se jich tu za den vystřídá. Přesto je zde stále pěkně a čisto. Což ovšem většinou platí jen do pátečního večera. Pak lavičky obsadí parta mladých lidí, kteří stejně jako všichni jejich vrstevníci, mají potřebu se sdružovat a bavit. Proti tomu nelze nic namítat, pokud jsou dodržena ta nejzákladnější pravidla. Alkohol zde nepijí nezletilí, nekonzumují se tady drogy, zúčastnění svou zábavou neobtěžuji okolí a uklízí po sobě odpadky.

To ovšem tady nefunguje. Město se proto snažilo řešit vše domluvou, městská policie na místo pravidelně zajížděla, aby bavící se mládež usměrnila. Technické služby zvýšily frekvenci úklidu a vysypání košů. Přesto se pro množství odpadků, které tam popíjející mladí víkendová rána nechávají, nedá po cestě ani projít, nemluvě o tom, že lidé v okolních domech nemohou kvůli hluku spát. Proto město svolalo jednání se zástupci policie, místních obyvatel a mládeže. Až na poslední jmenované se zúčastnili všichni.

Závěr tedy je:

Městská policie bude v lokalitě provádět pravidelné kontroly, a to jak na požívání alkoholu mladistvými, tak na přítomnost psychotropních látek. Nepořádek uklidí ten, kdo z řad bavící se mládeže bude přítomen. Dodržovat se bude jednoduché pravidlo. Pokud lahev (nebo cokoli jiného) přinesu, tak to při cestě domů zase odnesu. Porušení nočního klidu bude bráno jako přestupek s následným projednáváním před přestupkovou komisí. Pokud přesto problémy budou přetrvávat, město zváží zavedení vyhlášky o zákazu popíjení alkoholu na veřejnosti.


Zapsal: L. Morávková, 28.08.2017 v 09:44

kontakt

Městský úřad Týnec n. S.
K Náklí 404
257 41 Týnec n. Sázavou
Telefon: 317 701 431
E-mail: radnice@mestotynec.cz
Datová schránka: vrpbfxs

Úřední hodiny
pondělí, středa
8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00

Týnecké vlnění
Týnec na Facebooku
Fotbalový klub Týnec
Hrad a muzeum Týnec nad Sázavou
Zájezdové akce města
Infocentrum
Mikroregion Týnecko
fotbal Pecerady
Tenisový klub Týnec nad Sázavou
CZECH POINT - místo pro získání ověřených výpisů
Středočeský kraj
Portál veřejné správy
Elektronický portál územních samospráv
Regionální informační servis
PID - on-line zastávková tabla
Hospic Dobrého Pastýře Čerčany
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
Policie ČR Benešov - informace, zpravodajství

nahoru