Rohlíčkovi psi

Soud, který se měl konat 5.6.2017 bohužel nedopadl. Řízení bylo odročeno na neurčito. Paní Rohlíčkové (starší) se nepodařilo doručit písemnost s oznámením o termínu jednání. Písemnost doručovala justiční stráž ve spolupráci s městskou policií. Soud provede ještě jeden opakovaný pokus o doručení, pokud se nepodaří, pak ustanoví advokátního zástupce. Tím se soud bude moci znovu rozběhnout. Nový termín snad bude stanoven co nejdříve.

Město se snaží všemi zákonnými prostředky vyřešit neúnosnou situaci se smečkou psů rodiny Rohlíčkových. Ve snaze o nápravu jsme se finančně podíleli na kastraci psů, aby se zvířata dále nemnožila. Některým z nich jsme ve spolupráci s útulky a organizací na ochranu psů Srdeční záležitosti našli nový domov.

Zvířata nejsou prokazatelně týrána. Bez souhlasu majitelů je proto nemůžeme odebrat a umístit jinam. Rodina se jich dobrovolně vzdát nechce. Nabídli jsme Rohlíčkovým úklid pozemku a opravu plotu, aby smečka nemohla utíkat. S tím rodina nesouhlasí. Město jedná s Krajskou veterinární správou, Městským úřadem Benešov – odbor životního prostředí, který má v kompetenci týrání psů. Obě instituce udělily rodině za nedodržení nařízení týkající se úklidu a zabezpečení pozemku pokuty. Závěry z jednání a Rozhodnutí úřadů nejsou respektována a plněna. Městský úřad Benešov nyní skončil jedno řízení a bude pravděpodobně zahajovat řízení druhé. Na domluvené setkání se zástupci našeho města, veterinářkou, policií ČR a Krajskou veterinární správou, kde jsme chtěli hledat řešení, paní Rohlíčková nepřišla.

Město Týnec nad Sázavou v září loňského roku podalo žalobu za nadměrné obtěžování okolí. Jednání u soudu mělo být 5.6. 2017. Viz první odstavec.

V tuto chvíli jsme my i další kompetentní úřady vyčerpali všechny dostupné prostředky a postupy v rámci platné legislativy a s napětím čekáme na termín nového soudního jednání.

Martin Kadrnožka,

starosta města


Zapsal: L. Morávková, 26.06.2017 v 20:32

kontakt

Městský úřad Týnec n. S.
K Náklí 404
257 41 Týnec n. Sázavou
Telefon: 317 701 431
E-mail: radnice@mestotynec.cz
Datová schránka: vrpbfxs

Úřední hodiny
pondělí, středa
8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00

Týnecké vlnění
Týnec na Facebooku
Fotbalový klub Týnec
Hrad a muzeum Týnec nad Sázavou
Zájezdové akce města
Infocentrum
Mikroregion Týnecko
fotbal Pecerady
Tenisový klub Týnec nad Sázavou
CZECH POINT - místo pro získání ověřených výpisů
Středočeský kraj
Portál veřejné správy
Elektronický portál územních samospráv
Regionální informační servis
PID - on-line zastávková tabla
Hospic Dobrého Pastýře Čerčany
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
Policie ČR Benešov - informace, zpravodajství

nahoru