Obrázek - Týnec nad Sázavou - K historickým kořenům města

Kniha o Týnci - druhé vydání

Týnec nad Sázavou, k historickým kořenům města – druhé doplněné vydání knihy, jejíž první výtisk byl rozebraný během pár dnů, už je v prodeji. Kniha popisuje události našeho města od jeho počátku až do současnosti. Obsahuje spoustu fotografií, včetně historických, a najdeme v ní také příběhy o naší dávné i nedávné minulosti, odvaze a boji našich spoluobčanů proti fašismu, posléze i komunismu.

Přečtěte si, jak statečný byl třeba váš soused. Je určitě dobré znát historii města. Věděli jste třeba, proč jsou v lese nad hájenkou ty hluboké jámy? Že u staré pošty byla první benzinová stanice a ve svahu pod hotelem kiosky s provozovnami prvních podnikatelů města? I to se v knize dočtete. A také zajímavosti o naší současnosti. O tom, kolik je mezi námi lidí, které nebaví jen tak sedět doma, a pracují v různých spolcích, ať už sportovních nebo zahrádkářských, rybářských a podobně. A navíc moc rádi.

Pro město Týnec nad Sázavou byl křest knihy, který proběhl 27. září ve Společenském centru, mimořádnou událostí. „Je dobré uchovávat historii města pro naše potomky, kteří třeba za dalších 700 let budou slavit dvakrát tak vysoké výročí. I proto se město Týnec nad Sázavou rozhodlo v letošním, tak významném roce, vydat znovu Knihu o Týnci, k historickým kořenům města. Tentokrát doplněnou o události, které se staly od roku 2006, případně o nové historické souvislosti a milníky, které nebyly ještě v době prvního vydání známé,“ řekl místostarosta Bedřich Pešan. Publikace je zároveň první samostatnou knihou věnovanou historii, přírodě, současnosti a životu ve městě. Knihu psal celý kolektiv autorů v čele s Ing. Ladislavem Žížalou a PhDr. Danielem Povolným, Ph.D. „Já bych v tuto chvíli ještě jednou poděkoval celému autorskému týmu, který se na přípravě knihy podílel,“ dodal Bedřich Pešan.

Publikace stojí 350 korun a je možné ji zakoupit v podatelně Městského úřadu, v infocentru a na hradě v Týnci. K zapůjčení je v Městské knihovně.

Kniha ke stažení ve formátu pdf


Zapsal: A. Kořínková, 01.10.2018 v 09:22

kontakt

Městský úřad Týnec n. S.
K Náklí 404
257 41 Týnec n. Sázavou
Telefon: 317 701 431
E-mail: radnice@mestotynec.cz
Datová schránka: vrpbfxs

Úřední hodiny
pondělí, středa
8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00

 Týnecké vlnění
Týnec na Facebooku
Hrad a muzeum Týnec nad Sázavou
Zájezdové akce města
Infocentrum
Mikroregion Týnecko
Vodovody a kanalizace Týnec
Fotbalový klub Týnec
fotbal Pecerady
Tenisový klub Týnec nad Sázavou
CZECH POINT - místo pro získání ověřených výpisů
Středočeský kraj
Portál veřejné správy
Elektronický portál územních samospráv
Regionální informační servis
PID - on-line zastávková tabla
Hospic Dobrého Pastýře Čerčany
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
Policie ČR Benešov - informace, zpravodajství

nahoru